kids read

Program wychowania przedszkolnego „Trampolina” PWN, który jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego (określoną w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.).

Zgodnie z podstawą programową nadrzędnym celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka, które realizowane jest przez proces kształcenia obejmujący opiekę, wychowanie i nauczanie. Program stanowi opis sposobu realizacji celów kształcenia i zadań edukacyjnych wskazanych w podstawie programowej.

Program wychowania przedszkolnego "Trampolina" zawiera:

• Cele kształcenia. Zakładane osiągnięcia dziecka
  • Treści kształcenia. Materiał nauczania i wychowania
  • Sposoby realizacji celów i treści kształcenia
  • Diagnozowanie rozwoju dziecka
  • Indywidualizacja wspierania rozwoju dziecka
  • Załączniki: Informacje o gotowości szkolnej, przykładowy plan pracy, podstawa programowa.

Więcej na temat programu można znaleźć na stronie wydawnictwa PWN: www.wszpwn.com.pl