Archiwum 

rainbow

Dzieci z grupy "Odkrywcy" zaprosiły swoich rodziców na "farmę", aby zaprezentować to co już potrafią. Podczas zajęcia rozpoznawały i nazywały zwierzęta mieszkające na farmie, dzieliły słowa na sylaby, rozwiązywały zagadki słuchowe, przeliczały słyszane dźwięki. Na koniec, zgodnie z założeniami planu daltońskiego, wykonały piękne prace plastyczne. Współpraca z rodzicami w tym zakresie to warunek sukcesu, a na tym zależy nam wszystkim.

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię. Jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

20 kwietnia w ramach Dnia Przedsiębiorczości odwiedziły nas uczennice z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Podczas wizyty dowidziały się o pracy nauczyciela przedszkola. Nasze przedszkolaki zaprosiły gości do wspólnej pracy i zabawy, chwaliły się swoimi umiejętnościami: pracowały samodzielnie zgodnie z podaną instrukcją, zaprezentowały swoje domki papierowe, a Piotruś demonstrował obsługę klockowego serwisu sprzątającego. Na koniec były wspólne pląsy i tańce – łamańce. Dziękujemy za odwiedziny.

Nasze przedszkole przygotowuje się do wdrożenia w pracy dydaktyczno-wychowawczej pedagogikę planu daltońskego. W sobotę 16 kwietnia w naszej placówce odbyło się szkolenie dotyczące zasad pedagogiki planu daltońskiego, które poprowadzili: Anna Sowińska - konsultant edukacji daltońskiej Polskiego Stowarzyszenia Dalton, dyrektor pierwszej w Polsce daltońskiej Szkoły Podstawowej oraz Robert Sowiński - członek Zarządu Fundacji Dalton International, wydawca "Pedagogiki planu daltońskiego".

Co nas wyróżnia

Naszym atutem jest wysoka jakość pracy, optymalna liczba dzieci w grupie, bogata oferta zajęć, doświadczona kadra pedagogiczna i niepowtarzalna prawdziwie rodzinna atmosfera.

Mogę iść do przedszkola

Nadaję się na przedszkolaka:

  • zostaję na trochę bez mamy,
  • umiem się ubrać i rozebrać (jeszcze nie samodzielnie),
  • umiem się sam załatwić i umyć ręce (czasami ktoś mi pomaga),
  • sam jem (chociaż nie robię tego szybko),
  • nie mówię zdaniami (to nie jest największy problem, bo w przedszkolu się nauczę).

 

Troszczymy się o Twoje dzieci