Nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych oraz promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej BezpieczneWakacje.pl Znajdują się tam przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa (nad morzem, w podróży, w górach, w sieci, czas wolny), przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Chętni mogą przystąpić do konkursu Moje Bezpieczne Wakacje 2015 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu – którego celem jest promocja bezpieczeństwa poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.