12 czerwca nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Osady Średniowiecznej Woja Borka w Borkowie. Atrakcji podczas wyjazdu było mnóstwo: strzelanie z łuku, rzut oszczepem, rozrywki z dawnych wieków. Gospodarze oprowadzili nas po średniowiecznej osadzie, w której mieściła się ekspozycja przedmiotów zabytkowych, m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, średniowieczna oręż. Uczestnicy mieli także okazję nakarmić zwierzęta mieszkające w gospodarstwie: kozy, kaczki, świnki. Niespodzianką były podpłomyki - "chipsy średniowieczne", pieczone na ognisku, a jedzone z miodem. Wszyscy miło spędzili czas bawiąc się na świeżym powietrzu. Pobyt szybko dobiegł końca. Podczas drogi powrotnej na twarzach dzieci nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni.