Archiwum 

rainbow

Jak dbać o rośliny? Co należy zrobić, by pięknie rosły? Na te pytania i wiele innych przedszkolaki poznawały odpowiedzi.

Cykl zajęć przeprowadzonych w marcu i kwietniu przybliżył dzieciom świat roślin, ich potrzeby i zasady pielęgnacji. Dzieci samodzielnie posadziły cebulę, różne cebulki kwiatowe i nasiona fasoli, grochu, ziół i rzeżuchy oraz dbały o swoje hodowle. Wyhodowaną rzeżuchę zjemy na śniadanie, a pozostałe rośliny codziennie obserwujemy i podziwiamy ich rozwój.

Nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych oraz promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej BezpieczneWakacje.pl Znajdują się tam przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa (nad morzem, w podróży, w górach, w sieci, czas wolny), przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Chętni mogą przystąpić do konkursu Moje Bezpieczne Wakacje 2015 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu – którego celem jest promocja bezpieczeństwa poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.

Kart w kalendarzu było nie mało,
codziennie jedną zdejmował czas.
i cóż powiecie, ot przeleciało!
Rok szkolny minął, jak z bicza trzasł!

W dniach 23, 25, 30 czerwca dzieci ze wszystkich grup gościły w przedszkolu swoich rodziców na uroczystości z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego. Była wspólna zabawa, wiersze, piosenki i tańce. Specjalne życzenia otrzymali przyszli uczniowie.
Zapraszamy do galerii

Zachwycona publiczność, gromkie  brawa na stojąco! Tak można podsumować występ naszych przedszkolaków dla mieszkańców Darłowa, który odbył się 17 czerwca  w kinie "Bajka". Zainteresowanie przedstawieniem było tak duże, że zabrakło miejsc siedzących. Dziękujemy Dyrektorowi DOK-u Panu Arkadiuszowi Sip za  możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych naszych przedszkolaków na prawdziwej scenie. 

Fragment przestawienia można obejrzeć tu!

Co nas wyróżnia

Naszym atutem jest wysoka jakość pracy, optymalna liczba dzieci w grupie, bogata oferta zajęć, doświadczona kadra pedagogiczna i niepowtarzalna prawdziwie rodzinna atmosfera.

Mogę iść do przedszkola

Nadaję się na przedszkolaka:

  • zostaję na trochę bez mamy,
  • umiem się ubrać i rozebrać (jeszcze nie samodzielnie),
  • umiem się sam załatwić i umyć ręce (czasami ktoś mi pomaga),
  • sam jem (chociaż nie robię tego szybko),
  • nie mówię zdaniami (to nie jest największy problem, bo w przedszkolu się nauczę).

 

Troszczymy się o Twoje dzieci